piątek, 21 lutego 2014

Zaległości, zaległości...

      Witajcie!

      Z tego względu, iż z mojej strony zrobiło się wiele zaległości, nie będę zbytnio przedłużać i od razu przejdę do pokazania wyrobów. Uprzedzam tylko, że post będzie długi, ale za to będzie dużo zdjęć wyrobów z drewna, szkła, metalu, a także wykonanych metodą scrapbooking'u. Zapraszam do oglądania :)


I Decoupage

1. Cukierniczka

      Świeżutka, jeszcze ciepła cukierniczka, wykonana tradycyjną metodą decoupage'u. Stylem przypominająca trochę folklor, co nie było specjalnie zamierzone, ale wydaje mi się, że wyszło ładnie ;) Posiada miejsce na łyżeczkę.




2. Chusteczniki
      
Kolejnymi moimi dziełami są chusteczniki. Wszystkie wykonane tą samą metodą: farba - serwetka + klej - lakier. Tak się prezentują: 

Czerwony:

 

Fioletowy:

       

Jabłuszkowy:

      Ten chustecznik oprócz tego, że jest oklejony jabłkowym wzorem to dodatkowo posiada od góry oraz po bokach spękania. Powstają one poprzez nałożenie na pierwszy kolor (w tym przypadku beżowego) specjalnej, bezbarwnej substancji, tzw. krak (crackle, krakelee). Po jej wyschnięciu nakłada się drugi kolor (tutaj zielony). Trzeba go nakładać pojedynczymi pociągnięciami pędzla, gdyż inaczej wzór się zatrze. Po wyschnięciu powinny pojawić się takie właśnie spękania, dające efekt lekkiego postarzenia przedmiotu.

       

3. Zegary

       Oba zrobione tą samą techniką.

 


4. Pudełka, szkatułki

      


       


Prezent z okazji I Komunii Świętej

       

5. Podkładki

       W komplecie z pudełkiem.

       



6. Komódka

       Ona w szczególności mi się podoba. Niby nie posiada żadnych zdobień oprócz wzorów na szufladkach, ale one w zupełności wystarczają. Komódka nie jest przesadzona kolorystycznie i posiada 4 pojemne szufladki.


Motywy roślinne wykonane są z pasty strukturalnej, która po wyschnięciu przypomina gips. Nakłada się ją na wybrany szablon, który można dla usztywnienia podkleić taśmą klejącą. Następnie po nałożeniu pasty ściągamy szablon i czekamy, aż pasta wyschnie. Kiedy już będzie sucha, szlifujemy nierówności papierem ściernym. Na koniec oczywiście całość pokrywamy lakierem dla utrwalenia.

Zbliżenie "gałązki" wykonanej z pasty strukturalnej
A moje lakiery do paznokci mają w końcu gdzie mieszkać ;)



7. Doniczka metalowa

       Jeśli chodzi o wyroby metalowe, ozdabianie nie różni niczym od ozdabiania drewna, oprócz tego, że farby nie nakładamy pędzlem, gdyż kolor może się rozwarstwiać, a gąbką, najzwyklejszą, nawet taką do mycia naczyń. Nakładanie następuje poprzez tzw. tapowanie, czyli farbę nakłada się nie za pomocą pociągnięć, a poprzez przykładanie gąbki, nasiąkniętej farbą, do powierzchni. Czynność tą wykonuje się miejsce przy miejscu, aż cały przedmiot zostanie pokryty kolorem. 



Niby tulipany...


... ale anturium mojej mamy też się ładnie prezentuje :)


8. Szklana patera/talerz

       Tworzenie wyrobów na powierzchniach szklanych, mnie osobiście najbardziej przypada do gustu. W moim odczuciu na szkle pracuje najprościej. Prezentowany poniżej talerz, bądź też patera, świetnie nadaje się jako półmisek na owoce czy też słodycze. podobnie jednak jak pokazywany wcześniej wazon, nie nadaje się do mycia pod kranem czy też w zmywarkach.
Praca wykonywana była tak jakby od tyłu. Wzór (gałązki oraz napisy) umieszczone zostały od spodu, a na to potem przyszła warstwa papieru ryżowego czyli kolejność odwrotna niż w przypadku wazonu. Na koniec oczywiście przynajmniej dwie warstwy lakieru dla ochrony.



II Scrapbooking

       Scrappbooking jest techniką ręcznego tworzenia i ozdabiania albumów ze zdjęciami. Podstawowymi materiałami potrzebnymi do dekorowania są: kolorowy papier, nożyczki, klej, jednakże możliwości jest co nie miara. Nie ma określonych zasad czy reguł. Można wykorzystać kolorowe, plastikowe nity, ćwieki, kwiatuszki materiałowe, wstążki, naklejki czy też dziurkacze wycinające przeróżne wzory. Scrapbooking nie ogranicza się tylko do albumów, może służyć również do tworzenia kartek okolicznościowych, dekorowania notesów, przepiśników czy też zakładek do książek. Ja natomiast prezentuję wam "przypominacz" na lodówkę. Posiada mały kalendarzyk, a poniżej notesik z samoprzylepnymi kartkami do wyrywania.


Na środku umieściłam słodką babeczkę z truskawką :)


Z tyłu natomiast za pomocą taśmy dwustronnej przymocowałam 5 małych magnesików do przyczepienia na lodówkę.




       Uff! Trochę tego wyszło :) Mam nadzieję, że podobają wam się moje wyroby. 
Pozdrawiam ciepło i życzę przyjemnego weekendu :)

3 komentarze:

  1. Wszystkie prace są przepiękne! Proszę częściej takie cuda pokazywać :) Pozdrowionka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. fioletowy najpiekniejszy:)))

    OdpowiedzUsuń
  3. bo mój :)))))))) GNF

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz i zapraszamy ponownie! :)